Kontakter

Hjemmesiden, som officielt går i luften lige op til efterårsferien hedder www.rebildøstklyngen.dk

Klyngens facebookside ”rebildøstklyngen”.

Jørgen fra Hellum er webmaster og kontakt til klyngesekretariatets webansvarlige, de fungerer også som support for de webansvarlige for de 19 lokalområder og en del skribenter. Alle er velkomne med stof af fælles interesse for klyngen. Det er muligt her at invitere til og få så mange som muligt til at deltage i arrangementer rundt om i klyngen. En fælles kalender skal hjælpe til at undgå, at møder og events m.m. i klyngen falder på samme tidspunkter.

Jørgen fra Hellum, webmaster: Mail: jpsn@jelm.dk

Thomas, klyngesekretariatets webansvarlige: Mail: thomas.blomberg@dgi.dk

Hanne Førster, facebook ansvarlig: Mail: hanne@hbhfoto.dk

 

Hjemmesideansvarlige i de enkelte byer:

Maria Ohrt-Nissen    mariaohrt@mail.dk    Siem

Solveig Simonsen      solveigsimonsen@gmail.com    St. Brøndum

Dan Mortensen    djm@live.dk    Skibsted/Svanfolk

Hanne Førster    hanne@hbhfoto.dk    Blenstrup

Jørgen Nielsen    jpsn@jelm.dk    Hellum/Thorup/Askildrup

Githa Nielsen    gini@vesthimmerland.dk    Hellum Fri

Martin     Mes1978@gmail.com     Terndrup

Christine    ichve@rebild.dk    Aavangen Terndrup

Karina Lynge Hertz    lyngehertz@hotmail.dk    Dollerup

Mette Bank    mette@mettebank.dk    Horsens

Stig    stig9574@gmail.com    Solbjerg

William Blühme    william@bluhme.eu    Gerding

Ole Nørgård    Ole.hjem@gmail.com    Lyngby

Peter Slot    pjs@baelum.dk     Bælum

Grant Macdonald    gpnmac@hotmail.com    kommunikationsgruppen

Sara Tornøe    sato@rebild.dk    Rebild Kommune

Pia Bonde   post@piabonde.dk    Rebild Øst Klyngen

 

Kontaktpersoner i Klyngesamarbejdet:

Blenstrup: 

Michael Berg Christensen    61 66 92 52    mibergch@gmail.com

Hanne Førster                       40 96 99 25    hanne@hbhfoto.dk

Mette Christensen                22 46 96 33    mette_kaj@yahoo.dk

Gitte Holm                             23 83 90 60    gitte.mholm@gmail.com

Bælum:

Henrik Christensen               61 18 93 73    Bhech@rebild.dk

Bente Søgaard                       22 23 24 30    Bente22232430@gmail.com

Terndrup:

Martin Sørensen                   50 92 75 99     Mes1978@gmail.com

Rikke Fynbo                            98 33 56 43     rikkefynbo@yahoo.dk

Fie Rosholm Mark                  25 34 80 98     fierosholm@hotmail.com

Helle Astrup                           21 78 88 97     skovbrynet7e@gmail.com

Ole Terp                                 27 62 50 02      oleterp@gmail.com

Dollerup:

Mads Carlsen                         28 77 64 48     Mads.carlsen@gmail.com

Askildrup:

Jørgen B. Nielsen                    29 29 25 21     jorgen@jorgen-b.dk

Hellum/Torup/Askildrup:

Jørgen Nielsen                         27 62 95 20     jpsn@jelm.dk

Inger Hjorth, Hellum Fri          22 89 24 87     inger@hjorthulvedal.dk

Alice Cæsar Jensen                  24 69 58 24     caesar.jensen@mail.dk

Vibeke Biegel Pedersen           98 33 66 77     leder@hellumFRI.dk

Horsens:

Birgitte Mikkelsen                     32 59 71 28     bm@landbomail.dk

Siem:

Jacob Ellemann                         20 60 86 75      je@lindenborg.dk

Maria Ohrt-Nissen                    21 64 08 46     mariaohrt@mail.dk

Skibsted:

Rica Jensen                                26 96 22 46      Jensen.rica@gmail.com

St. Brøndum:

Birgit Møller Sørensen              98 33 95 59     broendumantikvariat@mail.dk

Lisbeth Nørgaard ad hoc.                                 kulturlisbeth@gmail.com

Peter Müller                               93 95 82 12     peter.arnfinn@gmail.com

Kilden:

Mads Carlsen                             28 77 64 48     mads.carlsen@gmail.com

Gerding:

William Bluhme                          98 39 61 13     william@bluhme.eu

Lyngby:

Ole Nørgård                                21 74 91 90     Ole.hjem@gmail.com

Solbjerg:

Doris Sørensen                            29 29 76 84     dorissoerensen@gmail.com

Svanfolk:

Ole Berthelsen                                                     postob@gmail.com

Li.Brøndum:

Anders Andersen                                                 aa@aandersen.dk

Rebild Kommune:

Sara Tornøe                                  22 38 57 74     sato@rebild.dk

Proceskonsulent DGI, LOA, Realdania;

Pia Bonde                                      20 32 22 23     post@piabonde.dk