Organisering – samarbejdet

NYT  Klyngeråd (KR) for Rebild Øst Klyngen fra 28/6 2018!

Formand.   Jacob Ellemann, Siem/Terndrup

Mail: ellemannen14@hotmail.com

Tlf.20608675

Landsbyrådet.          Birgitte Mikkelsen, Horsens, landsbyråd

Mail:bm@landbomail.dk   Tlf.32597128

Landsby, Kasserer.   Jørgen Brøndgaard Nielsen, Askildrup

Mail:jorgen@jorgen-b.dk    Tlf.29292521

Landsby.                    Christina Ottesen, Korup

Mail:christinaottesen2@gmail.com  Tlf.96827010

Lokalråd Blenstrup.  Carsten Hvillum, Blenstrup

Mail:carstenhvillum@gmail.com  Tlf.60601211

Lokalråd Bælum.        Karina Lykke Andersen, Bælum

Mail:k.l.andersen81@gmail.com  Tlf.24819962

Lokalråd Terndrup.     Ivan Johansen, Terndrup

Mail:borgerforeningen@terndrupby.dk  Tlf.98335643

Rebild Kommune.         Sara Tornøe

Mail:sato@rebild.dk  Tlf.22385774 – 99887714

Presseansvarlig.             Gitte Holm Madsen, foreningsløs, v. genbrugspladsen

Mail:gihol@mariagerfjord.dk  Tlf.23839060 – 97113622

Hjemmesideansvarlig,   Jørgen Nielsen,Hellum

Mail:Jpsn@jelm.dk  Tlf.27629520 – 98398388

Facebookansvarlig.         Hanne Førster, Blenstrup

Mail:hanne@hbhfoto.dk   Tlf.40969925

Lokalråd Bælum.              Henrik Christensen, Bælum

Mail:hc221052@gmail.com  Tlf.61189373

Fundraising.                       *Gitte, *Hanne, *Birgitte, (Peter og Dan, Skibsted)


      Referater fra klyngerådets møder kan læses her.

 

Styregruppen:

Styregruppen er nedlagt, og erstattet af Klyngerådet.

      Dagsordener og mødereferater fra Styregruppen kan læses her.

 

Borgerinvolveringsgruppen:

Michael Berg Christensen.  Blenstrup   61 66 92 52    mibergch@gmail.com

Hanne Førster. Blenstrup   40 96 99 25   hanne@hbhfoto.dk

Bente Søgaard. Bælum   22 23 24 30   Bente22232430@gmail.com

Rikke Fynbo.   Terndrup  98 33 56 43  rikkefynbo@yahoo.dk

Fie Rosholm Mark.   Terndrup   25 34 80 98  fierosholm@hotmail.com

Jørgen B. Nielsen.   Askildrup   29 29 25 21   jorgen@jorgen-b.dk

Mads Carlsen.   Dollerup   28 77 64 48  Mads.carlsen@gmail.com

Jørgen Nielsen.   Hellum  27 62 95 20  jpsn@jelm.dk

Inger Hjort.    Hellum Fri   22 89 24 87   inger@hjorthulvedal.dk

Birgitte Mikkelsen.   Horsens   32 59 71 28   bm@landbomail.dk

Jacob Ellemann.   Siem   20 60 86 75  je@lindenborg.dk

Rica Jensen.   Skibsted   26 96 22 46  Jensen.rica@gmail.com

Birgit Møller Sørensen.   St.Brøndum   98 33 95 59 broendumantikvariat@mail.dk

William Bluhme.   Gerding   98 39 61 13  william@bluhme.eu

Ole Nørgård.   Lyngby   21 74 91 90    Ole.hjem@gmail.com

Doris Sørensen.   Solbjerg   29 29 76 84  dorissoerensen@gmail.com

Anders Andersen.  Ll. Brøndum  aa@aandersen.dk

Ole Berthelsen. Svanfolk  postob@gmail.com

     

      Dagsordener og mødereferater fra Borgerindvolveringsgruppen kan læses her

 

Kommunikationsgruppen:

Gitte Holm Madsen.  23 83 90 60 / 97 11 36 22   Gitte.mholm@gmail.com   /  gihol@mariagerfjord.dk

Jørgen Nielsen.   27 62 95 20  jpsn@jelm.dk

Grant Macdonald.   61 78 66 16  gpnmac@hotmail.com

Birgit Møller Sørensen.   98 33 95 59   Broendum.antikvariat@mail.dk

Maria Ohrt-Nissen.    21640846    mariaohrt@gmail.com

Sara Tornøe.    99 88 77 14 / 22 38 57 74   sato@rebild.dk

Pia Bonde.   20 32 22 23  post@piabonde.dk

 

      Dagsordener og mødereferater fra Kommunikationsgruppen kan læses her